Başkanın Özgeçmişi

RECAİ VURAL KİMDİR ?

1960 yılında Tunceli’nin Pertek İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Pertek’te tamamladı. Lisans eğitimine Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’nde başladı ardından İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Fransızca Bölümü’nde devam ederek 1982 yılında mezun oldu.

İş hayatında kısa süre serbest çalıştıktan sonra özel bir şirkette Yol-Asfalt ve İnşaat alanında yöneticilik yaptı. 1993 yılında Çemişgezek Belediyesi’nde göreve başladı. Daha sonra Belediye Yazı işleri Müdürlüğü görevini sürdürdü. 1997 yılında öğretmenlik yapmaya başladı. Bir yıl sınıf öğretmenliğinin ardından idareci olarak çalıştı. 2004 yılında Pertek Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü görevine atandı. 2010 yılında Pertek Atatürk İlköğretim Okulu Müdürlüğüne getirildi.

27 Kasım 2013’de Okul Müdürlüğü görevinden istifa ederek, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Pertek Belediye Başkanı seçildi. 5 Yıl boyunca başarılı bir şekilde ilçesine hizmet verdi. Daha sonra  31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde 5 yıl aradan sonra yeniden seçilerek AK Parti'den tekrar Pertek Belediye  Belediye Başkanı oldu.

Recai Vural, evli ve iki çocuk sahibidir.

YENİ GALERİLER

Pertek Belediyesi | Tunceli

Pertek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Pertek Belediyesi

İstiklal Mahallesi Atatürk Caddesi No: 27
62500 Pertek /

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.